КОНТРОЛЬ ДОСТУПУ


Автономні системи

Ви можете замовити установку автономних систем СКУД у компанії "Явір-2000". Автономні системи дешевше, простіше в експлуатації, не вимагають прокладки сотень метрів кабелю, використання пристроїв сполучення з сервером, самого сервера. При цьому до мінусів таких систем відноситься неможливість створювати звіти, вести облік робочого часу, передавати й узагальнювати інформацію про події, управлятися дистанційно. При виборі автономної системи з високими вимогами щодо безпеки рекомендується звернути увагу на наступне:

Зчитувач повинен бути відділений від контролера, щоб дроти, по яких можливо відкривання замку, були недоступні зовні. Контролер повинен мати резервне джерело живлення на випадок відключення електроживлення.

Переважно використовувати зчитувач в вандалозахисному корпусі. У складі автономної системи контролю доступу використовуються також електронні замки, передають інформацію по бездротових каналах зв'язку: в двері встановлюється механічний замок з електронним управлінням і вбудованим зчитувачем. Замок по радіоканалу пов'язаний з хабом, який вже по проводах обмінюється інформацією з робочою станцією, на якій встановлено програмне забезпечення.

Мережеві рішення

У мережевій СКУД всі контролери з'єднані з центральним сервером. Мережеві системи зручні для великих об'єктів (офіси, виробничі підприємства), оскільки керувати навіть десятком дверей, на яких встановлені автономні системи, стає надзвичайно важко. Незамінні мережеві системи в наступних випадках:

  • якщо необхідна інформація про події, що відбулися раніше або потрібен додатковий контроль в реальному режимі часу. Наприклад, в мережевій системі існує функція фотоверифікації: на прохідній при піднесенні людиною, що увійшла, ідентифікатора до зчитувача, службовець (вахтер, охоронець) може на екрані монітора бачити фотографію людини, якій в базі даних привласнений даний ідентифікатор, і порівняти із зовнішністю минаючого, що підстраховує від передачі карток іншим людям;
  • якщо необхідно організувати облік робочого часу і контроль трудової дисципліни;
  • якщо необхідно забезпечити взаємодію (інтеграцію) з іншими підсистемами безпеки, наприклад, відеоспостереженням або пожежною сигналізацією.

У мережній системі з одного місця можна не тільки контролювати події на всій території, що охороняється, а й централізовано керувати правами користувачів, вести базу даних. Мережеві системи дозволяють організувати кілька робочих місць, розділивши функції управління між різними співробітниками і службами підприємства.

У мережевих системах контролю доступу можуть застосовуватися бездротові технології (радіоканали). Використання бездротових мереж найчастіше визначається конкретними ситуаціями: складно або неможливо прокласти дротові комунікації між об'єктами, скорочення фінансових витрат на монтаж точки проходу і т.д. Існує велика кількість варіантів радіоканалів, проте в СКУД використовуються тільки деякі з них.

Bluetooth. Даний вид бездротового пристрою передачі даних являє собою аналог Ethernet. Його особливість полягає в тому, що відпадає необхідність прокладати паралельні комунікації для об'єднання компонентів при використанні інтерфейсу RS-485.
Wi-Fi. Основна перевага даного радіоканалу полягає у великій дальності зв'язку, яка здатна досягати декількох сотень метрів. Це особливо необхідно для з'єднання між собою об'єктів на великих відстанях. При цьому скорочуються як тимчасові, так і фінансові витрати на прокладку вуличних комунікацій.
ZigBee. Спочатку сферою застосування даного радіоканалу була система охоронної та пожежної сигналізації. Технології не стоять на місці і активно розвиваються, тому ZigBee може використовуватися і в системах контролю доступу. Дана бездротова технологія працює в неліцензованому діапазоні 2,45 ГГц.
GSM. Перевага використання даного бездротового каналу зв'язку - практично суцільне покриття. До основних методів передачі інформації в розглянутій мережі відносяться GPRS, SMS і голосовий канал.

Облік робочого часу

Системи контролю доступу при необхідності дозволяють здійснювати облік робочого часу співробітників підприємства, організації, установи. Давайте розглянемо, як працює це устаткування.

Для реалізації цієї функції СКУД повинна мати:

  • програмне забезпечення (ПО) з можливістю підтримки модуля реєстрації часу,
  • власне сам модуль,
  • пристрій обмеження проходу (турнікет, двері, обладнані електромагнітним або електромеханічним замком і ін.), причому контролер цього пристрою теж повинен забезпечувати можливість реалізації функції обліку часу і напрямку проходу.


СУПЕРПРОПОЗИЦІЯ: Охоронна сигналізація від 1 грн.!

Акційні комплекти охоронної сигналізації!

Обери охорону сам!