... Бажання знати правду природно ...

18.11.2015

ПолиграфЩе кілька років тому перевірку на детекторі брехні або поліграфі ми могли бачити тільки на екранах телевізорів, а зараз процедура перевірки на поліграфі використовується дуже широко, як у приватних компаніях, так і правоохоронними органами, і на сьогодні це цілком буденна реальність. Проте, багато з тих, кого примушували проходити перевірку на поліграфі, подавали позов про порушення своїх прав, і навіть вигравали справи в суді.

Чому так відбувається? Чи законні перевірки на чесність? Вся справа в тому, що трудове законодавство не передбачає використання поліграфа в ході проведення атестації та при влаштуванні на роботу, проте в Трудовому кодексі нашої країни прописано, що роботодавець має право вимагати від своїх підлеглих суворого виконання трудового розпорядку та виконання трудових зобов'язань. Тобто, якщо в правилах внутрішнього розпорядку компанії включено пункт про проходження поліграфа, то це буде зобов'язувати кожного співробітника пройти дослідження на детекторі брехні.

Однак, в будь-якому випадку, перед проведенням дослідження на детекторі брехні або поліграфі, обов'язково необхідно отримати письмовий дозвіл обстежуваної особи, що також зможе гарантувати безпеку поліграфолога від можливих претензій.

Що стосується використання поліграфа в діяльності правоохоронних органів, то чіткої вказівки на його використання не передбачено, дослідження може проводитися тільки за наявності письмової згоди особи, яка буде проходити опитування на детекторі брехні.

Також, слід враховувати і той факт, що вся інформація, отримана в результаті дослідження на детекторі брехні, є суворо конфіденційною і може стати доступною тільки для самого опитуваного і для того, хто замовляв перевірку на поліграфі.

Існують обмеження для певної категорії осіб у перевірці на поліграфі:

  • Наявність у опитуваної особи психічного захворювання.
  • Наявність у опитуваного алкогольного або наркотичного сп'яніння.
  • Наявність у опитуваної особи фізичного чи психологічного виснаження.
  • Вагітним жінкам.
  • Неповнолітнім, що не досягли 14-річного віку.

Таким чином, можна сказати, що проходження дослідження на поліграфі з погляду законності, може носити тільки рекомендаційний характер, і примус до проведення такого дослідження є неприпустимим.

Співробітники компанії «Явір-2000» мають досвід у проведенні тестувань і володіють усіма необхідними знаннями, які забезпечують законність перевірки на поліграфі. Ще одним фактом на користь нашої компанії виступає те, що робота з детекторами брехні обумовлюється лише видатними уміннями фахівців проводити тестування. Тому варто звертатися до послуг кваліфікованих співробітників компанії «Явір-2000».

Детальна інформація щодо надання послуг тестування на детекторі брехні від компанії "Явір-2000".


Переглядів: 555

Повернутись до списку

   




СУПЕРПРОПОЗИЦІЯ: Охоронна сигналізація від 1 грн.!

Акційні комплекти охоронної сигналізації!

Обери охорону сам!